Fuar standı yapan firmalar küçüklü ve büyüklü her çeşit organizasyonlarda ihtiyaç duyabileceğiniz başlıca organizasyon malzemeleri hizmetlerindendir. Görüntüde bir bütün oluşturan yapılar, mm’lik hesaplamaların en ideal şekilde oluşturulmaktadır. Ve birleştirme faktörleri en ideal düzlemlerde yapılarak dizayn edilmektedir. Fuar stand tasarımları tamamı, bilgisayar ortamında inşa edilmektedir. Kağıt üzerinde yapılan tasarım, dijital ortamda 3 boyutlu forma kavuşturulmaktadır. Ve tüm mühendislik formülleri eklenerek, proje oluşturulmaktadır.

Üretim aşamasının tamamı, projeye uygun şekilde yapılarak yapı unsurları imal edilmektedir. Kullandıkları malzeme ve materyallere göre tüm birleşim unsurları eksiksiz şekilde üretilmektedir. Kurulum ise fuar alanında yapılmaktadır. Hazırlanan tüm malzemeler, birleştirme aparatları, paneller, stant için gerekli ekipmanlar, montaj alanına nakledilerek kurulum yapılmaktadır.

Fuar Stand Tasarımında Kullanılan Malzemeler

Fuar standı yapan firmalar proje aşamasında belirledikleri stant malzemeleri, yapının türüne göre belirlemektedir. Modüler yapıda olan fuar standları, alüminyum bazlı malzemelerden dizayn edilmektedir. Modüler stand tasarım ise daima opsiyoneldir. Kullandıkları tüm malzemeleri puzzle niteliğinde imal etmektedirler. Ve her parça birbiri ile kullanılarak tasarım edilmektedir.

Daha şık ve kaliteli bir görünün veren ahşap stantlar, istenilen tasarım uygulanarak kişiye özel formda tasarlanmaktadır. Yuvarlak ve oval kesim olanaklarının sunulması, tasarım ve dekorasyonda sınırsız seçenek sunması ve daha alternatifli kullanılması, ahşap tasarımların tercih edilmesini sağlayan unsurlardır.

Fuar stand tasarımı modüler stantlar ise farklı malzemelerle bütünsel olarak kullanılabilen öğelerdir. Cam, ahşap, kumaş, pvc gibi malzemelerle seçenekli veya kombine olarak kullanılmaktadır.

Tasarımlarda Dikkat Edecekleri Unsurlar

Fuar standı tasarımı nasıl olmalı konusunda, marka fikrinin en sanatsal biçimde sunulması önemlidir. Firmanın kuruluş amacı, vizyon, misyonu, temel hedefleri , markayı oluşturan temel öz, stand tasarımının temelini oluşturmalıdır. Seçilen malzemeler, tasarımın çizgileri, kullanılan renk ve boyama- kaplama malzemeleri, temel tema üzerinde değerlendirilmelidir.

Örneğin  dekorasyon firmasının tanıtımı yapacaklarsa stant iç dekorasyonundan ziyade dış alanlarının en iyi formülde sunmaları gerekmektedir. Dekorasyon esasen iç alanla alakalı olsa da dış alanın en şık ve kaliteli formda sunması, marka imajının dış görünümden de sunması iç alanının zaten ve çoktan beğenmelerini  sağlamaktadır. Bu formül önceden beğenme ve doğrudan beğenme stratejisi olarak kullanılmaktadır.

Tasarımın Maliyeti

Fuar standı fiyatları artan malzeme fiyatları ile orantılı olarak bu sene artış gösterecektir. Giderek artan fiyatlar stantlarda kullanılan malzemeye de etki edecektir. Yine de kişiler araştırarak en uygun fiyatı veren firmalar ile kıyaslama yaparak uyguna ayarlayabileceklerdir.

Fuar standı yapan firmalar tasarımlarında markanın kapasitesini belirtmek için çok büyük alanlar kullanmaya gerek olmamaktadır. Yapı detaylarının nasıl ve ne bazda sunulduğu önemlidir.  Şayet markanın köklü, geniş hacminden tema oluşturmak istenmekteyse zemin unsurları daha nitelikli formda dizayn etmektedirler.

Yan paneller, iç duvar kısımlar belirginlik formülü üzerinden uygulanmaktadır. Dijital baskı kaplama, folyo, boya seçimleri, pürüzsüzlük teması veya dokulu temalardan, markanın  tasarımı imajına uygun doğrultuda seçmektedirler.

Sahne Kurulumu İçin Stant

Üretilen ürünün kalitesi yüksek olsa da bunun tanıtımı yapılmadığı takdirde insanların  ürüne yönelmesi oldukça zordur.

Bu tanıtımın yapılması için birçok etkinlik düzenlenmektedir. İşlek meydanlarda veya avm içlerinde standlar kurularak, bu ürünlerin tanıtımları yapılmaktadır.

Sahne kurulumu hizmeti, küçüklü ve büyüklü her çeşit organizasyonlarda ihtiyaç duyabileceğiniz başlıca organizasyon malzemeleri kiralama ve kurulum hizmetlerindendir. Başta konserler olmak üzere düğün, miting, festivaller, kutlama törenleri gibi çeşitli törenler olmak üzere birçok etkinlikte ihtiyaç duyulan hizmetlerin başında gelir.. Sahne kiralama hizmeti, başta belirttiğimiz gibi irili ufaklı tüm organizasyon, tören,etkinliklerin  önemli unsurlarındandır.

Mailinizi Bırakın.

Fırsat ve Kampanyalarımızdan haberdar olun.

    İlginizi Çekebilir

    Hızlı teklif Alın.

    İhtiyaçlarınız ile ilgili hızlı ve kolay teklif alın.