Antalya fuar standı kalabalık ve turistik bir il olması ile ziyaretçi açısından da çok zengin olmaktadır. Bu nedenle de çeşitli fuarlara ev sahipliği yapmaktadır.

Bir nevi mimarlık çalışması olan stant tasarımları, ölçülendirme ve orantısal formüller üzerinden yapılmaktadır.. Görüntüde bir bütün oluşturan yapıladır.  Mm’lik hesaplamaların en ideal şekilde oluşturulması ve birleştirme faktörleri en ideal düzlemlerde yapılarak dizayn edilmektedir. Fuar stand tasarımları tamamı, bilgisayar ortamında inşa edilmektedir. Kağıt üzerinde yapılan tasarım, dijital ortamda  tasarımcı  3 boyutlu forma kavuşturmaktadır. Ve tüm mühendislik formüllerini ekleyerek, proje oluşturmaktadır.

Üretim aşamasının tamamı, projeye uygun şekilde yapılarak yapı unsurları imal edilmektedir. Kullandıkları malzeme ve materyallere göre tüm birleşim unsurları eksiksiz şekilde üretilmektedir. Kurulum ise fuar alanında yapılmaktadır. Hazırlanan malzemeler, birleştirme aparatları, paneller ,stant için gerekli ekipmanlar, montaj alanına nakledilerek kurulum yapılmaktadır.

Fuar Stand Tasarımında Kullanılan İçerikler

Antalya fuar standı proje aşamasında belirledikleri stant malzemeleri, yapının türüne göre belirlenmektedir. Modüler yapıda olan fuar standları, alüminyum bazlı malzemelerden dizayn edilmektedir. Modüler stand tasarım ise daima opsiyoneldir. Kullandıkları tüm malzemeler puzzle niteliğinde imal edilmektedir. Ve her parça birbiri ile kullanılarak tasarım edilmektedir.

Daha şık , kaliteli görünün veren ahşap stantlar, istenen tasarımı uygulayarak kişiye özel formda tasarlanmaktadır. Yuvarlak ve oval kesim olanaklarını da sunmaktadır. Tasarım ve dekorasyonda sınırsız seçenek sunması ve daha alternatifli kullanması, ahşap tasarımların tercihini sağlayan unsurlardır.

Fuar stand tasarımı modüler stantlar ise farklı malzemelerle bütünsel olarak kullandıkları öğelerden olmaktadır. Cam, ahşap, kumaş, pvc gibi malzemelerle seçenekli veya kombine olarak kullanılmaktadır. Kişilerin istediği  ebat, kapasite, malzeme ve tasarıma aynı zamanda ekonomik durumlarına göre de seçenekleri olmaktadır.

Dekorasyonda Önemli Hususlar

Antalya fuar standı tasarımın nasıl olacağı konusunda, tasarımcının marka fikrini en sanatsal biçimde sunması önemli olmaktadır. Firmanın kuruluş amacı, vizyon ve misyonu, temel hedefleri ve markayı oluşturan temel öz, stand tasarımının temelini oluşturmaktadır. Seçtikleri malzemeler, tasarımın çizgileri, kullanacakları renk ve boyama- kaplama malzemeleri, temel tema üzerinde değerlendirmek gerekmektedir.

Örneğin  dekorasyon firmasının tanıtımını yapacaklarsa iç dekorasyonundan ziyade dış alanlarının en iyi formülde sunması gerekmektedir.  Bu formül önceden beğenme ve doğrudan beğenme stratejisi olarak kullanmaktadır.

Standın Maliyeti Nasıldır?

Fuar standı fiyatları kişilerin istediği tasarıma göre şekillenmektedir. Giderek artan fiyatlar standlarda kullandıkları malzemeye de etki etmektedir. Yine de kişiler araştırarak en uygu fiyatı veren firmalar ile kıyaslama yaparak uyguna ayarlayabileceklerdir.

. Yapı detaylarının nasıl ve ne bazda sunduğu önemli olmaktadır. . Şayet markanın köklü ve geniş hacminden tema oluşturmak istenmekteyse  zemin unsurları daha nitelikli  dizayn etmektedirler.

Antalya fuar standı tasarımlarında özen gösterilmesi gereken unsurlar ayrıca şu şekildedir;

Yan paneller, iç duvar kısımlar belirginlik formülü üzerinden uygulanmalıdır. Dijital baskı kaplama, folyo , boya seçimleri, pürüzsüzlük teması , dokulu temalardan, markanın imajına uygun doğrultuda seçilmelidir.

Turistik açıdan gelişmiş olan bu ilimizde çeşitli fuarların yapıldığı bilinmektedir. Bu nedenle gelişmiş fuar tasarımları bulunmaktadır.

Stand Kurulumu

Sahne kurulum hizmeti, küçüklü ve büyüklü her çeşit organizasyonlarda ihtiyaç duyabileceğiniz başlıca organizasyon malzemeleri kiralama ve kurulum hizmetlerindendir. Başta konserler olmak üzere düğün, miting, festivaller, kutlama törenleri gibi çeşitli törenler olmak üzere birçok etkinlikte ihtiyaç duyulan hizmetlerin başında gelir. Ayrıca mezuniyetler, tiyatro ve çeşitli gösteriler, gala geceleri, defileler, nikah törenleri, ödül törenleri, 23 Nisan etkinlikleri,  ,açılış törenleri, tanıtımlar, hatta toplantı ve seminerler gibi aklınıza gelen daha birçok etkinlik ve organizasyonda sahne kurulumu ve kiralama ihtiyacı duymaktadırlar. Sahne kiralama hizmeti, başta  belirttiğimiz gibi irili ufaklı tüm organizasyon, tören, etkinliklerin önemli unsurlarındandır.

Oldukça sağlam bir şekilde ve titizlikle kurulması gereken sahneler, ihtiyaç halinde çeşitli konsept ve içeriğe göre süslenerek dekore edilmektedir. Sahne kurulum ve kiralama şirketi olarak sadece sahne değil aynı zamanda sahne sistemleri kiralama hizmetinin parçası olan ışık sistemi, robot ışıklar, truss ve ses sistemleri kiralama hizmeti de verilmektedir. İster mobil bir sahne, isterseniz dev bir konser sahnesi hangi çeşit ve ölçülerde olursa olsun ihtiyaçlarınıza cevap vereceek ürün kapasiteleri bulunmaktadır.

Mailinizi Bırakın.

Fırsat ve Kampanyalarımızdan haberdar olun.

    İlginizi Çekebilir

    Hızlı teklif Alın.

    İhtiyaçlarınız ile ilgili hızlı ve kolay teklif alın.