Sahne kurulum firmaları son dönemlerde sahne ve etkinlik stantlarının artması ile oldukça sık tercih edilmektedir.

Başta konserler olmak üzere düğün, miting, festivaller, kutlama törenleri gibi çeşitli törenlerde ihtiyaç duymaktadırlar. Sahne kurulumu son zamanlarda avm içinde yapacak oldukları etkinlikler için de tercih etmektedirler. İç mekan ve dış mekan sahne kurulumu farkları için mutlaka kurulumu yapacak firma ile konuşmaktadır. Bununla birlikte mezuniyetler, tiyatro , gala,  defileler, nikah , ödül törenleri, 23 Nisan etkinlikleri, açılış törenlerinde kullanmaktadırlar. Hatta toplantı, seminerler gibi aklınıza gelecek  birçok etkinlikte,organizasyonda sahne kurulumu ve kiralama ihtiyacı duymaktadırlar. Sahne kiralama hizmeti, başta  belirttiğimiz gibi irili ufaklı tüm organizasyon, tören, etkinliklerin önemli unsurlarındandır.

Sahne kurulum firmaları sahnenin kurulacağı alanı,yer, sesin iletimini, yapacak oldukları etkinlik,  kişi sayısına dikkat etmek gerekmektedir.

Oldukça sağlam bir şekilde ve titizlikle kurdukları  sahneler, ihtiyaç halinde çeşitli konsept ve içeriğe göre süslenip dekore etmektedir. Sahne kurulum ve kiralama şirketi olarak sadece sahne değil aynı zamanda sahne sistemleri kiralama hizmetinin parçası olan ışık sistemi, robot ışıklar, truss sahne kurulumu ve ses sistemleri kiralama hizmeti de verilmektedir. Kişilerin istediği her etkinlik türüne göre yaptıkları stand ve sahne kurulumu olmaktadır.

Sahne Kurulum Uygulamalarının Yapılması

Sahne kurulumu  gerçekleşmeden önce kurulacak olan standın özelliği önemlidir. Bu özellikler stant kuracağı alanın büyüklüğü, stand kuracak oldukları çalışmaların organizasyon çapının  önemi vardır. Bu uygulamalar gerçekleştirilirken tahmini ziyaretçi sayısı ve organizasyonun önemi dikkate alınmaktadır. Etkinlik standı ve festival için düzenlenecek olan standın geniş alana kurulması ve kalabalıkta tanıtımın iyi yapılmasını ve görselliğin kişiye hitap etmesinin sağlanması gerekmektedir. Festival ve etkinlik stand tasarım ve planlamayı bu yüzden profesyonel bir ekip tarafından gerçekleştirmektedir. Profesyonel ekip olmadığı takdirde kişilerin etkinliklerinde aksamaların olması mümkün olmaktadır. Bu nedenle her aşamada dikkat etmek gerekmektedir.

Stand tasarımları arasında ahşap stand tasarımı, maksima stand tasarımı ve modüler stand tasarımları bulunmaktadır. Festival ve etkinlik standı tasarım ve planlama organizasyonları kaldırabilecek nitelikte olmaktadır. Festivalde ya da etkinlikte kuracak oldukları standın gölgede kalması, sönük durmasının engellenmesi gerekmektedir. Tasarıma yapacak olan etkinliğin ağırlığını kaldıracak malzeme seçimi gerçekleştirilmelidir

Sahne Kurulum Fiyatları

Sahne kurulumu fiyat alırken vereceğimiz her ayrıntı çalışacakları  firma için son derece önemli olmaktadır.

Sahneyi kuracaklara   etkinlik , kuracakları sahne türü, katılımcı sayısı, iç  dış mekan bilgisi vermek önemli olmaktadır.

Sahne kurulum fiyatları son zamanlarda geçmişe kıyasla artış göstermiştir. Sahne için kullandıkları ürünlerin temini zordur. Bu nedenle bu ürünleri temin eden firmalara ödedikleri miktar da artacaktır.

Sahne kurulum firmaları yapacak oldukları etkinliği planlayarak kişilere fiyat vermelidir. Öncelikle kuracakları sahnenin türü ve kullanacakları ses sistemi çok önemlidir. Teknolojik gelişmelerin artması ile sahne kurulumu kolaylaşmakta ve maliyet fazlalaşmaktadır. Eskiden insanların çok vaktini alırken artık kısa sürede hazırlanabilmektedir.

Tüm sahne sistemleri kurulumu malzemelerini ürün portföyünde bulunduran sahne kurulum kiralama şirketleri arasında yer alan sahne kiralama firmalarının sizlere sunacağı fiyatlar ardından sizler uygun olan fiyatı tercih edebilirsiniz. Birden fazla şirketle görüşerek fiyat alarak çalışacak firmaya karar vermektedirler. Fiyat araştırması yapmadan çalışacakları firma seçilmemelidir.

 

 

Mailinizi Bırakın.

Fırsat ve Kampanyalarımızdan haberdar olun.

    İlginizi Çekebilir

    Hızlı teklif Alın.

    İhtiyaçlarınız ile ilgili hızlı ve kolay teklif alın.