Etkinlik standı, özel sektörde ya da devlet eli ile yapılan organizasyonlarda belirli zamanlarda festivaller düzenlenerek üzerine yoğunlaşmaktadır. Ya da reklamını yapmak istedikleri ürünün adını duyurmayı canlı tutma hedefiyle yaptıkları gösterim olmaktadır.

Dönem dönem yapılan festival ve etkinliklerde teşhir etmek ya da reklam yapmak üzere girişimde bulundukları ürünün stand kurulumunu yaparak, sergilemeyi mümkün kılmaktadırlar.

Gerçekleştirilen festival ve etkinlik stand tasarımı model ve çeşitleri mimarlık firmaları tarafından, geniş skalalar doğrultusunda ihtiyaç sahiplerine sunulmaktadır.

Festival ve etkinlikler vasıtası ile satışı, reklamı ya da tanıtımını yapmak istedikleri herhangi bir ürünün birçok kişiye ulaşması sağlanmaktadır. Kurulan standların çeşitliliği ve dikkat çekiciliği ile tüketicinin göz önüne alması sağlanmaktadır.

Bu sayede küçük bir alanda küçük sermayeler ile kurulan standlar geniş kitlelere ulaşabilmektedir

Stand Uygulamalarının Yapılması

Stant tasarımı kurmadan önce kuracak oldukları standın özelliği önemli olmaktadır. Bu uygulamaları gerçekleştirilirken tahmini ziyaretçi sayısı ve organizasyonun önemi dikkate almaktadırlar. Etkinlik standı ve festival için düzenleyecekleri standın geniş alana kurmak gerekmektedir. kalabalıkta tanıtımın iyi yapılmasını ve görselliğin kişiye hitap etmesinin sağlanması gerekmektedir. Festival ve etkinlik stand tasarım ve planlamayı bu yüzden profesyonel bir ekip tarafından gerçekleştirmektedir.

Stand tasarımları arasında ahşap stand tasarımı, maksima stand tasarımı ve modüler stand tasarımları bulunmaktadır. Festival ve etkinlik standı tasarım ve planlama organizasyonları kaldırabilecek nitelikte olmalıdır.

Stant Kurmanın Önemi

Stant nedir, bir firma için ürettiği ürünün veya verdiği hizmetin insanlara tanıtılması amacıyla kurulan organizasyonlardır.. Üretilen ürünün kalitesi yüksek olsa da bunun tanıtımı yapılmadığı takdirde insanların ürüne yönelmesi  zordur.

Bu tanıtımın yapılması için birçok etkinlik düzenlenmektedir. İşlek meydanlarda veya avm içlerinde standlar kurarak, bu ürünlerin tanıtımları yapılmaktadır.

Bu tip tanıtım etkinliklerinde, tanıtım amaçlı ürün teşhiri yapılır. Ürünün fotoğraflarının basılı olduğu etkinlik standı sayesinde, ürünün görünümü  firmanın adı insanların aklına kazınır. Ürün ve etkinlik standları, ahşap veya plastik malzemeden yapılmaktadır. Kolay taşınabilen ve uzun ömürlü olmaları firmaların lehine olur. Ayrıca ürün ve etkinlik standında görsellik ön planda olmalıdır.

Yapacakları  fotoğraf baskılarının yüksek çözünürlükte olması gerekmektedir. Ayrıca stant tanıtım için bulunacak stant elemanı firma personelinin sağlığı için, baskı malzemeleri insan sağlığına zararlı maddeler içermemelidir.

Tasarımlar, hem iç mekanda  hem de dış mekanda kullandıkları ürün etkinlik standı üretimlerinden oluşmaktadır. Kendi üretim tesislerimizde hazırladığımız bu ürünler, kolay kullanımlı ve uzun ömürlü oluyor. Yüksek çözünürlüklü baskıların yapıldığı bu standların tasarımında, canlı renkler tercih ediyor ve dikkat çekmesini sağlıyoruz.

Stand Tasarım Fiyatları

Stant fiyatları iç mekan ya da dış mekanda yapacakları tasarımın büyüklüğüne göre değişiklik gösterecektir.

Bu tasarımlar kişilerin isteğine göre özel olarak yapılmaktadır. Bu nedenle özel tasarımlarım fiyatlarım da klasik stand tasarımlarına göre farklı olacaktır.

Kişiler büyük etkinlikte kendilerinin satışını yaptıkları ürünleri sergilemek istiyorlar ise stant kiralama işleminden faydalanmaktadırlar.

Son zamanlarda  sık tercih edilen bu kiralama işlemi maliyetin şişmesine yardımcı olarak etkinliğe katılımı arttırmıştır.

Tasarımın Maliyeti

Giderek artan fiyatlar stantlarda kullanılan malzemeye de etki edecektir. Yine de kişiler araştırarak en uygun fiyatı veren firmalar ile kıyaslama yaparak uyguna ayarlayabileceklerdir.

Yapı detaylarının nasıl ve ne bazda sunulduğu önemlidir.  Şayet markanın köklü, geniş hacminden tema oluşturmak istenmekteyse zemin unsurları daha nitelikli formda dizayn etmektedirler.

Yan paneller, iç duvar kısımlar belirginlik formülü üzerinden uygulanmaktadır. Dijital baskı kaplama, folyo, boya seçimleri, pürüzsüzlük teması veya dokulu temalardan, markanın  tasarımı imajına uygun doğrultuda seçmektedirler.

Sahne Kurulumu İçin Stant

Stant  bir firma için ürettiği ürünün veya verdiği hizmetin insanlara tanıtılması amacıyla kurulan organizasyonlardır.. Üretilen ürünün kalitesi yüksek olsa da bunun tanıtımı yapılmadığı takdirde insanların bu ürüne yönelmesi oldukça zordur.

Bu tanıtımın yapılması için birçok etkinlik düzenlenmektedir. İşlek meydanlarda veya avm içlerinde standlar kurularak, bu ürünlerin tanıtımları yapılmaktadır.

Mailinizi Bırakın.

Fırsat ve Kampanyalarımızdan haberdar olun.

    İlginizi Çekebilir

    Hızlı teklif Alın.

    İhtiyaçlarınız ile ilgili hızlı ve kolay teklif alın.